TÂRGU LĂPUȘ. Ce creații cinematografice se pot urmări la Caravana TIFF

Caravana TIFF Unlimited aduce la Târgu Lăpuș două dintre creațiile cinematografice care s-au văzut pe marile ecrane de la cel mai mare festival de film din România, TIFF.

În perioada 19-20 iulie, în parcul din strada Țibleșului, de la 21,30, veți avea ocazia să vă bucurați de următoarele proiecții în aer liber: sezonul 1 al primului serial de animație CGI românesc creat de Fazakas Szabolcs, premiat la nivel internațional:” Legendarium”; respectiv ”Așteptându-l pe Dali”, filmul care îmbină arta și gastronomia într-o poveste care merită trăită.

Caravana TIFF Unlimited este un proiect organizat de Asociaţia Film și Cultură Urbană cu sprijinul Europa Cinemas și al Centrului Național al Cinematografiei. Proiectul este realizat cu  sprijinul financiar al Consiliul Județean Maramureș, Visit Maramureș și Primăria Orașul Târgu Lăpuș. Parteneri locali: Centrul Național de Informare și Promovare Turistică Târgu Lăpuș, Asociația Aripi pentru Îngeri din Țara Lăpușului.

Maria STOICA

GlasulMaramuresului
GlasulMaramuresului